Ballina Aktuale 5 tërmete tronditën Shqipërinë gjatë natës deri në mëngjes

5 tërmete tronditën Shqipërinë gjatë natës deri në mëngjes

Lëkundje sizmike ka pasur edhe në orët e para të mëngjesit të 5 korrikt, pas tërmeteve të njëpasnjëshme dhe të fuqishme që tronditën dje në mesditë Shqipërinë.

Marketing

IGJUEM ka regjistruar së paku 5 goditje tërmeti, duke nisur nga ora 00:48 e 5 korrikut, ndërkohë që e fundit lëkundje tërmeti është regjistruar në orën 04:20 të mëngjesit të sotëm, me magnitude 3.1, dhe me epiqendër në Detin Adriatik, Gjiri i Lalëzit.

3.9 ballë ishte tërmeti me magnitudë me të lartë që eshte ndjere ne oret e para te mengjesit, me epiqender Kepin e Rodonit.

Marketing
Exit mobile version