Aksident i rëndë në Rrugën e Kombit, raportohet për disa të plagosur

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në Rrugën e Kombit pranë Rrëshenit.

Dy automjete janë përplasur mes tyre, e për pasojë kanë mbetur të plagosur disa persona, mes tyre edhe një i mitur të cilët janë dërguar në spital.

Mësohet se dy prej të plagosurve mbetën të bllokuar në automjet dhe zjarrfikësit janë duke pununar për nxjerrjen e tyre në njërin prej automjeteve.

Disa prej të plagosurve janë në gjendje të rëndë.