Aksidentohet një vajzë trembëdhjetë vjeçare

Një vajzë trembëdhjetë vjeçare ka marrë lëndime të rënda trupore pasi në të ka goditur veturë udhëtarësh “Ford fokus” në udhëkryqin në rrugën rajonale Shkup- Veles që çon drejt lagjes Kolonia e Re.

Marketing

Siç ka bërë të ditur MPB, fatkeqësia ka ndodhur dje në ora 13:20 kur në vajzën ka goditur veturë me targa të Shkupit, i drejtuar nga personi M.S (56) nga Shkupi.

Vajza e lënduar nga fshati Idrizovë është dërguar në kompleksin e klinikave “Nënë Tereza”.
Mbikëqyrje në vendin e ngjarjes ka kryer ekip nga SPB- Shkup dhe punohet në zbardhjen e rastit.