Aktori i njohur “sulmon” Avokatin i Popullit: Duhet të jemi “gay” të na mbroni!

Debati për prishjen ose jo të Teatrit Kombëtar ka qenë mjaft i nxehtë këto ditë.

Marketing

Por aktori i Portokalli Marin Orhanasi ka përfshirë në këtë debat edhe avokatin e popullit, i cili sipas tij nuk është përfshirë në këtë çështje mjaft të ndjeshme për opinionin publik.

Statusi i plotë i aktorit Marin Orhanasi:

Me falni per injorancen por kam nje pyetje: Ky AVOKATI I POPULLIT, avokati i kujt populli eshte?!… se i yni jo njehere. Ku na mbron ne, kur, dhe me cfare ceshtjesh merret meqe eshte i popullit?! Se me te popullit s po merret. Ne fakt jane marre me dicka. Kane mbrojtur te drejtat e homoseksualeve. Dakord. Por po ndihem i persekutuar si heteroseksual.  Duhet te jesh homoseksual qe Avokati i Popullit te reagoje?! Nje sërë ngjarjesh ndoshta edhe me te rendesishme, kane ndodhur e keta s ndihen. Keta jane Avokat i Popullit apo Avokat i djallit?!

ps: Nese jeni aty per te mbrojtur vetem homoseksualet atehere po e merrni rrogen kot. Populli ua jep rrogen dhe me e pakta qe mund te beni eshte te leshoni ndonje deklarate here pas here qe t justifikoni rrogen. Se bythe s paskeni per gje tjeter. Vec per homoseksualet keni bythe ju bythecë. Apo mos jeni edhe vete te tille e s ju interesojme ne te tjeret?!