Anketë e re e IRI-it: Ja cili është lideri më i besuar tek shqiptarët

Anketa e fundit e realizuar nga ana e Institutit Ndërkombëtar Republikan (IRI) edhe njëherë ka nxjerrë në pah se lider më i besueshëm tek shqiptarët e Maqedonisë vazhdon të mbetet lideri i BDI-së Ali Ahmeti.

Marketing

Sipas anketës të realizuar në muajin gusht, Ahmeti me 5 për qind është lideri më i besuar dhe i preferuar tek elektorati shqiptarë, i pasuar nga lideri i Aleancës për shqiptarët Ziadin Sela me 1 për qind, Bilall Kasami, Afrim Gashi dhe Menduh Thaçin nuk janë në list në anketën e fundit të IRI-it

Në taborin politik maqedonas Zoran Zaev me 16 për qind është para Nikolla Gruevskit i cili ka 7 për qind besueshmëri.

Marketing