Aro Muric përshëndetet nga Premier League

Skuadra e Burnleyt ka rënë nga Premire League edhe matematikisht në xhiron e parafundit pas humbjes nga Tottenham Hotspur.

Spurs fitoi me rezultatin 2:1 në ndeshjen e javës së 37-të në Premier League.

Marketing

Golat për ekipin londinez i shëuan: Pedro Porro dhe Van de Ven, kurse të vetmin për mysafirët e realizoi Bruun Larsen.

Me këtë humbje, portieri i Kombëtares së Kosovës, Aro Muric dhe ekipi i tij bijnë nga liga kryesore e futbollit anglez – për të bërë gara në Champioship në sezonin 2024/25.

Burnley në 37 ndeshje këtë edicion, grumbulloi 24 pikë në pozitën e 19-të, shënoi 40 gola dhe pranoi 76-të.