Arrestohet ylli i UFC-së Conor McGregor

Ylli i UFC-së, Conor McGregor është arrestuar në Miami, pasi dyshohet se shkatërroi telefonin e një fansi i cili tentoi t’i bënte foto.

Marketing

Ndaj boksierit irlandez janë ngritur akuzat për grabitje të armatosur me forcë dhe keqbërje kriminale, tha policia.
Incidenti besohet të ketë ndodhur pasi 30 vjeçari u largua nga hoteli në Fontainebleau Miami Beach në ora 05:20.

Në raportin e policisë thuhet se ai e rrëzoi telefonin nga dora e tifozit, shkeli mbi të pastaj e mori dhe u largua me të.

Vitin e kaluar, McGregor u urdhërua nga një gjykatë që të ketë trajnim për menaxhimin e zemërimit dhe të kryejë pesë ditë shërbime në komunitet në këmbim të hudhjes poshtë të akuzave penale për sulm ndaj një autobusi të boksierëve rivalë të UFC-së.