Ballina Sport Arsenali dhe Chelsea fitojnë kurse Manchester City befasohet nga Wolves

Arsenali dhe Chelsea fitojnë kurse Manchester City befasohet nga Wolves

Tri ndeshje mjaftë të mira janë zhvilluar në ligën angleze, ajo në mes Arsenalit dhe Bournemouth, Manchester City- Wolves dhe Southampton-Chelsea.

Arsenali ka arritur të sigurojë fitore me rezultatin minimal 1-0, me golin e shënuar nga David Luiz, që ishte edhe goli i tij i parë me fanellën e Arsenalit.

Ndërsa skuadra e Guardiolës është befasuar nga Wolves të cilët e kanë mposhtur City-n me rezultat 0-2 golin e parë e ka shënuar në minutën e 80’ Traore, kurse vetëm disa sekonda para përfundimit të ndeshjes ai shënoi edhe golin e dytë.

Mirëpo skuadra e Lampard nuk ka lejuar që të ketë befasi për të pasi që ka fituar me rezultat 1-4 kundër Southamptonit.
Në këtë ndeshje ku u shënuan 5 gola, goli i parë erdhi në minutën e 17’ nga Abraham e serinë e golave e vazhdoi Mount, por pas tij golin e vetëm për Southamptonin e shënoi Ings, por goli i tij nuk mjaftoi pasi që Kante shënoi për golin e tret të Chelsea-it në ndeshje kurse vetëm 1 minutë para përfundimit të kohës së rregullt golin e katërt e shënoi Batashuay që u inkuadrua në lojë vetëm 5 minuta para se të shënonte.