Barça pas mesfushorit të Leipzigit

Barcelona është duke e shqyrtuar mundësinë e transferimit të mesfushorit të RB Lepizigit, Kevin Kampl.
“Blaugranët” vazhdojnë interesimin për një mesfushor, tentativa për Frenkie De Jongin e Ajaxit ka dështuar për shkak se holandezi ka vendosur që të qëndrojë në Amsterdam.

Marketing

Afati kalimtar i transferimeve në Spanjë ende është i hapur deri në fund të muajit gusht, dhe kështu katalonasit kanë kthyer vëmendjen kah Kampl.

27-vjeçari kaloi në vitin e kaluar në RB Leipizig nga Bayern Leverkuseni për 15 milionë euro, slloveni është paraqitur 27 herë në stinorin e kaluar me klubin gjerman dhe ka shënuar një gol.

Marketing