Ballina Sport Barcelona bindëse në ‘Camp Nou’, gjunjëzon Alavesin për tri pikët

Barcelona bindëse në ‘Camp Nou’, gjunjëzon Alavesin për tri pikët

Barcelona ka shënuar fitore të lehtë para tifozëve të saj.Katalanët kanë shënuar fitore me rezultatin 4:1, kundër Deportivo Alaves, shkruan lajmi.net.

Serinë e golave në këtë takim e hapi Antoine Griezmann, në minutën e 14’ të takimit.

Ishte minuta e 45’ kur Arturo Vidal dyfishoi epërsinë e Barcelonës, duke bërë që skuadra të shkojë më e qetë në pushim.

Alaves reagoi me anë të Pere Pons në minutën e 56’ duke ngushtuar epërsinë në 2:1, por kjo ishte krejt çka ata treguan.

Lionel Messi shënoi një gol spektakolar në minutën e 69’ për të rikthyer epërsinë në dy gola.

Rezultatin final të takimit e vulosi Luis Suarez, i cili u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë, në minutën e 75’.

Barcelona tashmë numëron 39 pikë në pozitën e parë në tabelë, kurse Alaves ka 19 pikë në opzitën e 15-të.