Barcelona fiton me përmbysje ndaj Celta Vigos

Barcelona kryeson me 16 pikë sa ka edhe Girona, Reali është në vend të tretë me 15 por me një ndeshje më pak dhe Celta zë vendin e 17-të me 4 sosh.
Barcelona si Barcelona, e frikshme për çdo rival, ngadhënjen në dhjetë minutat e fundit.

Marketing

Po kush e priste fitoren e Barcelonës me rezultat 3:2 ndaj Celta Vigos, për faktin se deri në minutën e 81-të, Celta ishte në epërsi me 0:2.

Larsen (19′) Douvikas (76′) shënuan për 0:2 në favor të Celta Vigos.

Kampioni rikthehet në rezultat në 10 minutat e fundit.

Futbollisti Robert Lewandowski shënon në minutën e 81-të e të 86-tën për 2:2.

Cancelo realizon për fitoren 3:2 në minutën e 89-të.

Barcelona kryeson me 16 pikë sa ka edhe Girona, Reali është në vend të tretë me 15 por me një ndeshje më pak dhe Celta zë vendin e 17-të me 4 sosh.