Ballina Sport Barcelona refuzoi 90 milionë euro për Araujon

Barcelona refuzoi 90 milionë euro për Araujon

Ronald Araujo nuk është në shitje. Qendërmbrojtësi uruguaian është një nga lojtarët më të kërkuar në skuadrën aktuale të Barçës dhe, pavarësisht problemeve financiare qëpo kalojnë, Barça nuk po mendon të ndahet me të, siç u dëshmua së fundmi.

Marketing

Në fakt, janarin e kaluar Bayern Munich ofroi shumë për uruguaianin, por klubi i Barçës mbylli çdo derë për një shitje të mundshme, raporton Mundo Deportivo.

Madje skuadra gjermane bëri një ofertë prej 90 milionë eurosh. Së pari, ai transferoi te agjentët e futbollistit një shumë prej 70 milionë, plus 20 në variabla, me një rritje të konsiderueshme të shumës së lojtarit. Barça u përgjigj ‘jo ‘.

Pavarësisht refuzimit fillestar, Bayern nuk u dorëzua dhe bëri një propozim të ri, duke rritur çmimin fiks të ofertës së tyre nga 70 në 80 milionë, plus 10 të tjera në variabla. Edhe një herë, përgjigja e Barçës ishte negative.

Obsesioni i klubit gjerman me Araujo ishte i tillë që edhe trajneri i Bayernit, Thomas Tuchel, u përfshi plotësisht në nënshkrim dhe thirri qendërmbrojtësin uruguaian për t’u përpjekur ta bindë atë, siç zbulohet nga shtypi gjerman.

Për më tepër, siç publikoi MD dhjetorin e kaluar, vetë Araujo nuk ishte pro largimit nga Barça në janar.

Klikoni KËTU për t’u bërë

Exit mobile version