Befasi, Arsenal në bisedime me Lichtsteiner

Arsenal duket se janë të interesuar për të sjell përvojë në Juventus dhe kështu kanë filluar bisedimet me mbrojtësinë e djathtë me përvojë të Juventus, Stephan Lichtsteiner

Marketing

Me Per Mertersacker që do të merr rol në stafin e trajnerëve në Arsenal, Unai Emery ka mungesë të lidëreve në mbrojtje dhe këtë zgjidhje e kërkon tek Lichsteiner.

Sipas gazetës The Guardian, Topxhinjtë kanë filluar bisedimet me mbrojtësin zviceran dhe shpresojnë ta marrin atë.

Ai tashmë ka konfirmuar se do të largohet nga Torino dhe është lojtari i lirë derisa kontrata me Juventusin i skadon në verë.