Bela thumbon zv.kryeministrin Bytyqi: Tash je kujtu a… (FOTO)

Zëvendëskryeministri për çështje ekonomike në qeverinë e Maqedonisë së Veriut, Fatmir Bytyqi ka deklaruar se marrja e fuqisë punëtore nga jashtë është opsioni i fundit, fokusohemi në kualifikim.

Marketing

E ky postim e ka shtyer Valon Belën, kreun e degës së Lëvizjes BESA në Çair ti replikoj në rrjetet sociale.

“7 mijë kompani të janë mbyllur dhe ti ende po fokusohesh a? Nejse për 7vite në qeveri stu paska kujtu bre” shkruan Bela.

Ndërsa përgjigja e Bytyqit ka qenë “7 vjet unë”, duke u arsyetuar se nuk ka qenë aq në postin e zëvendëskryeministrit përgjegjës për ekonomi. (INA)

Marketing