Ballina Sport Bellingham lojtari i sezonit në La Liga

Bellingham lojtari i sezonit në La Liga

Mesfushori Jude Bellingham është shpallur lojtari më i mirë i La Ligas për sezonin 2023-24.

Marketing

Ai këtë çmim e mori pas realizimit të 19 golave dhe 6 asistimeve për Real Madridin.

Sivjet, anglezi është shpallur kampion i La Ligas me “Mbretërit” dhe është në finale të Ligës së Kampionëve.

Të shtunën ai do të luajë kundër Borussia Dortmundit nga e cila u transferua te Reali për më shumë se 100 milionë euro.

Exit mobile version