Brazili dhe Zvicra kualifikohen, Serbia dhe Kosta Rika përshëndeten me Botëror

Brazili dhe Zvicra janë kombëtaret që janë kualifikuar në fazën e eliminimit direkt të Kupës së Botës.

Marketing

Brazili pas fitores 0:2 kundër Serbisë ka përfunduar i pari në Grupin E me shtatë pikë, e pasuar nga Zvicra me dy pikë më pak, pasi ndeshjen me Kosta Rikën e përfundoi me barazim 2:2.

Janë Serbia me tre pikë dhe Kosta Rika me një, që diskualifikohen nga grupi.
Për Zvicrën golat i realizuan Blerim Xhemajli dhe Josip Drmic, ndërsa barazuan Kendall Waston dhe autogol portieri Yann Sommer, autogol.