Breshëri “pushton” Arabinë, habiten banorët (VIDEO)

Një breshër i furishëm “pushtoi” një pjesë të qytetit të Riadit në Arabinë Saudite, duke habitur banorët. Pjesa veriore e qytetit të Riadit u mbush me topa breshëri, të cilët kishin madhësinë e një topi golfi.

Marketing

Banorë të zonës kanë filmuar me kamera fenomenin e rrallë dhe kanë postuar foto e video në rrjetet sociale. Pamjet që u filmuan ishin të mrekullueshme. Nga breshëri nuk pati ndonjë person të lënduar. Fenomeni është i rrallë dhe ekspertët e motit e quajtën atë (fenomenin),  “dëborë pranverore”.