Buçi: Maqedonia ka shkëmbim më të madh të mallrave me shtetet fqinje (Video)

Sipas zv/drejtorit të Doganave, Irfan Buçi, Republika e Maqedonisë ka shkëmbim më të madh mallrash dhe shërbimesh ka ma shumë me Republikën e Kosovës, gjegjësisht me shtetet fqinje sikurse me Bullgarinë, Greqinë dhe Serbinë.

Marketing

Këtë e bëri të ditur gjatë emisionit 10Minuta, për më shumë ndiqni videon e plotë.

Gjithashtu Buçi shtoi se gjatë periudhës janar-qershor të vitit 2018 Doganat e Maqedonisë kanë sekuestruar gjithsej, 150 mijë euro, 460 kilogramë lëndë narkotike të llojit kanabis dhe të llojit kokainë 15 gramë.

10MINUTA – IRFAN BUÇI, ZËVENDËSDREJTOR I DOGANAVE

10MINUTA – IRFAN BUÇI, ZËVENDËSDREJTOR I DOGANAVE

Publiée par TV21 sur Mercredi 29 août 2018

Marketing