‘Buffoni’ i Panamasë, hit i Kampionatit botëror 2018

Jaime Penedo ngjan shumë me portierin, Gianluigi Buffon.
Portieri i Panamasë, Jaime Penedo u paraqit kundër Belgjikës në ndeshjen e parë të tyre në këtë botëror.

Penedo i cili është pjesë e klubit rumun të Dinamo Bukureshtit, është mposhtur nga Mertensi dhe Lukaku në ndeshjen e djeshme, mirëpo kur ngjason me Buffonin, atëherë gjithçka është në rregull.

Marketing

Shikojeni ngjashmërinë ndaj tyre.

Marketing