Can afër kalimit tek Juventus

LIVERPOOL, ENGLAND - NOVEMBER 01: Emre Can of Liverpool celebrates scoring his sides second goal during the UEFA Champions League group E match between Liverpool FC and NK Maribor at Anfield on November 1, 2017 in Liverpool, United Kingdom. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Emre Can ka rënë dakord që të transferohet tek Juventus, pas interesimit të gjigantit italian për shërbimet e tij.

Marketing

Mesfushori gjerman tani është duke pritur që oferta e torinezëve prej 38 milionë eurosh të pranohet dhe finalizohet nga Reds.

Kampioni i Seria A do të përfitojë nga situata e Can te të kuqtë, pasi që kontrata me skuadrën nga Anfield Road skadon në verë.

Marketing