Danimarka e Australia ndajnë pikët

Danimarka nuk ka mundur të marrë më shumë se një pikë kundër Australisë, duke barazuar 1-1.

Marketing

Danimarka dhe Australia kanë ndarë pikët në ndeshjen e dytë në Botërorin e Rusisë, e vlefshme për Grupin C, shkruan Gazeta Express.

Të p[arët në epërsi kaluan danezët me golin e bukur të Christian Eriksen në minutën e 7-të, barazoi gjithçka nga penalltia Mile Jedinak në minutën e 78-të.
Danimarka tani është e para në Grup me katër pikë, kurse Austrlia e treta me një pikë.

Ndeshjen e radhës dhe të fundit në grupe, Australia e zhvillon me 26 qershor kundër Perusë, në të njëjtën kohë luhet edhe sfida Danimarkë – Francë.
Ndeshja tjetër në Grupin C do të zhvillohet mes Francës dhe Perusë nga ora 17:00.