Deklarata e fortë e Vuçiç: Frikësohem nga shqiptarët!

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç është shprehur i shqetësuar në lidhje me veprimet e shqiptarëve të Kosovës.

Marketing

Ai ka thënë se ndihet i frikësuar se ata mund të bëjnë ndonjë veprim që dëmton popullin serb,

“Ajo që më shqetëson, është ajo që bëjnë shqiptarët në Kosovë”, tha Vuçiç duke shtuar se është i frikësuar me veprimet e kosovarëve.

Presidenti serb tha se qeveria serbe nuk do të lejojë asnjë sulm ndaj popullit të saj. “Ne do të luftojmë për të mbajtur paqen

Ne do të jemi me njerëzit tanë në Kosovë dhe ata do të bëjnë atë që ju pëlqen”, përfundoi presidenti serb.