Deputetja e re që lë ‘pa frymë’ parlamentin reagon ndaj atyre që e kërcënuan

Femrat braziliane janë cilësuar shpeshherë si më simpatiket dhe me format më mahnitëse trupore, teksa modelet nga ky vend përzgjidhen në kopertonat kryesore të revistave rozë.

Marketing

Dhe nga magjia e bukurisë braziliane nuk mund të shhpëtonte as Parlamenti i Brazilit, ku së fundmi është betuar deputetja më e re e vendit, Ana Paula da Silva.

Më tepër sesa për karrierën e saj në politikë, Ana ka marrë vëmendjen e të gjitha mediave gjatë ceremonisë së betimit, pasi me fustanin e zgjedhur ka rrezikuar të nxjerrë në shesh astete e saj.

Fustani i kuq i zgjedhur nga deputetja ka qenë shumë i zbuluar në pjesën e kraharorit, duke i zbuluar gjoksin asaj. Kjo ka mjaftuar që të shpërthejnë komentet në rrjetet sociale.

Nuk ka munguar reagimi i deputetes braziliane që i la pa fjalë të gjithë. Mediat e huaja raportojnë se Ana bëri të qartë se do vazhdojë të veshë çfarë të dëshirojë dhe do të padisë të gjithë ata që e kërcënojnë me mesazhe.

 

Marketing