Dihen gjysmëfinalistët në Ligën e Evropës

Në ndeshjet e Ligës së Evropës, dihen katër ekipet të cilat janë siguruan pjesëmarrjen në fazën e gjysmëfinales. Për trofeun kanë mbetur të luftojnë: Arsenali dhe Çelsi nga Anglia, Valensia nga Spanja dhe Ajntraht Frankfurt nga Gjermania.

Marketing

Rezultatet nga revanshet e çerekfinales janë luajtur mbrëmë.
Çelsi – Sllavia Praga 4:3 (1:0 ndeshja e parë); Ajntraht Frankfurt – Benefika 2:0 (2:4); Napoli – Arsenali 0:1 (0:2); Valensia – Vilareali 2:0 (3:1)
Në gjysmëfinale do të luajnë:
Ajntrahti – Çelsi dhe Arsenal – Valensia.