Doan Osmani , kampion evropian U21 në karate

Doan Osmani është kampion i Evropës për junior në karate, pasi që në finale mundi karateistin nga Gjeorgjia, Nikita Beljavskin me 4-0 .

Marketing

Pas dy medaljeve të argjendit që arkëtoi Maqedonia në dy ditët e kaluar në Alborg të Danimarkës, sot Doan Osmani siguroi medaljen e artë për Maqedoninë, duke deklasuar konkurentët e tij në kategorinë e luftrëave dhe në peshat deri më 75 kg .

Marketing