Donis Avdijaj drejt Superligës së Turqisë, takohet me Trabzonsporin

Edhe një lojtar i Kosovës pritet t’i bashkohet Superligës së Turqisë.

Marketing

Pas zyrtarizimit të Vedat Murqit tek skuadra e Fenerbahce, edhe Donis Avdijaj pritet ta shoqëroj atë në Superligën turke.

Raportimet e fundit nga mediet turke [haberturk] bëjnë të ditur se Avdijaj është takuar me përfaqësuesit e Trabzonsport.

Ish anëtari i Schalke është pa skuadër tash e një kohë, pasi aventura e tij në Holandë nuk shkoi si më së miri.

Avdijaj njihet për sjelljet e tij jo të mira të cilat e kanë penalizuar gjatë karrierës së tij.

Mbetet të shihet nëse ai do të arrijë marrëveshje me skuadrën e Trabzon dhe të ndal ‘problemet’.