Draxler drejt largimit nga Paris Saint-Germain

Julian Draxler do të largohet nga Paris Saint-Germain.

Marketing

Sipas mediave franceze, aventurës së Julian Draxler te Paris Saint-Germain duket se i ka ardhur fundi.

Sipas burimeve pranë klubit francez, trjaneri i PSG-së, Thomas Tuchel, preferon që në mesfushë të luajë blerja më e re e kampionëve të Ligue 1, Thilo Kehrer, gjë që do të zvogëlonte shanset e Draxler për të luajtur.

Për shërbimet e 24-vjeçarit kanë shprehur interes Leipzig, Borussia Dortmund dhe Schalke, por deri tani ende nuk ka në ofertë zyrtare për të.

Marketing