Dua Lipa publikon këngën e re “Dance The Night”

Dua Lipa ka publikuar këngën e saj të re “Dance The Night”, e cila i paraprin filmit të Greta Gerwig, “Barbie”.

Marketing

Kënga u realizua nga Mark Ronson, Andrew Wyatt si dhe Picard Brothers me një video mjaft të veçantë.

Artistja shqiptare po ashtu është shfaqur si një ‘barbie’ e vërtetë me paraqitje e një vallëzim tejet sensual.

“Dance the Night” u shkrua nga Lipa, Wyatt, Caroline Ailin dhe Mark Ronson.

Marketing