Dua Lipa, Rita Ora dhe Bebe Rexha të nominuara VMA

Padyshim që eventi i madh muzikor do të dhurojë një mbrëmje spektakolare duke filluar nga performancat deri tek dhënia e çmimeve.

Marketing

Yjet më të mëdhenj të muzikës janë në garë me njëri-tjetrin për rrëmbimin e çmimeve, midis tyre këgëtaret me origjinë shqiptare Rita Ora, Bebe Rexha dhe Dua Lipa.

Dua Lipa është nominuar në 3 kategori. “New Rules” është nominuar për këngën e vitit, “IDGAF” për koreografinë më të mirë dhe “One Kiss” për kërcimin më të mirë.

Marketing