Ballina Lajme Maqedoni Dy minuta larg suksesit, Shkupi ruan distancën me Shkëndijen, “ngec” Renova

Dy minuta larg suksesit, Shkupi ruan distancën me Shkëndijen, “ngec” Renova

Shkupi ia ka dalë të shmangë disfatën në ditën e sotme të kampionatit maqedonas teksa ka barazuar me rezultatin 1-1. Në fakt, ka qenë Shkëndija e Tetovës ajo që ka udhëhequr sfidën e para duke shfrytëzuar një gol të ish-futbollistit të Kukësit, Sindrit Guri. Mirëpo, dy minuta para se të përfundonte koha e rregullt, Shkupi ia doli të rikthente balancat.

Ky ishte një barazim shumë i vlefshëm për Shkupin që ruan kryesimin e kampionatit me 39 pikë, ndërsa mban në distancë edhe tetovarët të cilët mbeten në vendin e tretë me 31 pikë pas 17 javëve të luajtura.

Sa i përket ndeshjeve të tjera, Renova u ndal në një barazim shtëpiak 1-1 ndaj Tikves, duke u stopuar në vendin e katërt të klasifikimit teksa Makedonija GP triumfoi me rezultatin 4-1 ndaj Akademija Pandev.