E rrallë në Durrës, kapet peshkaqeni 400 kg

Një peshkaqen rreth 4 metra i gjatë është kapur në Durrës.
Mësohet se peshkaqeni peshon rreth 400 kg dhe sipas marinarëve, kjo është hera e parë që kapin një peshkaqen kaq të madh.
Ai u kap në 100 metra thellësi.