E trishtë – këngëtari i njohur vdes në moshën 49 vjeçare

Anëtari i grupit “Crazy Town”, Shifty Shellshock ka vdekur në moshën 49-vjeçare.

Krijuesi i hitit “Butterfly”, emri i të cilit ishte Seth Binzer, është regjistruar të ketë vdekur më 24 qershor, sipas ekspertit mjekësor të Los Anxhelosit.

Marketing

Aktualisht nuk dihet asnjë shkak i vdekjes.

Në vitin 2012, Seth-i cili luftoi me abuzimin me substancat gjatë viteve – u shtrua në spital pasi humbi vetëdijen dhe kishte qenë në koma përpara se të lirohej.

Kohët e fundit muzikanti foli për të qenë esëll dhe për betejën e tij me veten.

Seth luftoi me varësinë nga droga për shumë vite dhe u shfaq në seritë televizive të realitetit Celebrity “Rehab” 1 dhe 2 dhe “Sober House” 1 dhe 2.

Ai ka lënë pas tre djem nga lidhjet e mëparshme.

Seth ka një djalë Halo, me gruan e tij të parë Melissa Clark. Dyshja u martuan në vitin 2002, megjithatë Melissa bëri kërkesë për divorc në vitin 2011 pasi çifti ishte ndarë për gjashtë vjet.

Ai më vonë u takua me një grua të quajtur Tracy me të cilën ai mirëpriti djalin Gage.

Seth më vonë filloi një lidhje me Jasmine Lennard në vitin 2010 dhe çifti ndajnë djalin Phoenix. 

Marketing