Ballina Sport Efekti Zidane, Marcelo dëshiron të vazhdojë

Efekti Zidane, Marcelo dëshiron të vazhdojë

Marcelo ka ndërruar mendje, dëshiron të vazhdojë karrierën te Real Madridi.

Marketing

Pak javë më parë, Marcelo shihej me një këmbë jashtë Real Madridit, kjo u vërtetua kur mbrojtësi brazilian nuk startoi në tri ndeshje brenda shtatë ditëve, çka bëri që Los Blancos do të mbeten jashtë çdo gare brenda një jave, raporton Gazeta Express.

Marcelo duket se kishte probleme me Santiago Solarin dhe për këtë, e kërkonte Cristiano Ronaldo te Juventusi.
Por, kthimi i Zinedine Zidane për Madridin është sikur të kishin fituar trofe, ndërsa për Marcelon shpresë, dhe për këtë, sipas AS, kapiteni i dytë i Los Blancos ka vendosur që të qëndrojë në “Santiago Bernabeu”.

30-vjeçari është pjesë e Realit që nga viti 2006. Ai ka bërë 478 paraqitje në të gjitha garat, duke shënuar 36 gola.
Marcelo ka fituar shumë trofe me Realin, veçuar katër tituj të UEFA Champions League.

Exit mobile version