Enis Bardhi mund të largohet nga Trabzonspor në janar, klubi i njohur i Bundeligës është vënë pas tij

Mesfushori shqiptar Enis Bardhi pritet që në afatin kalimtar të janarit të largohet nga Trabzonspori për t’u transferuar tek Union Berlini në Bundesligë.

Marketing

Mediumet gjermane shkruajnë se është trajneri i ri i Union Berlinit, kroati Nenad Bjelica, ai që po insiston në transferimin e Bardhit dhe është kërkesa e tij e parë.

Kroati Bjelica javë më parë është emëruar trajner i ekipit gjerman, ndërsa me Bardhin ka punuar te skuadra e Trabzonsporit.

Bardhi është i gatshëm të largohet nga Turqia për ta vazhduar karrierën në Gjermani, pasi nuk është i kënaqur me minutat te Tranzonspori.

Mesfushori ka vetëm 11 paraqitje në kampionat ku ka shënuar dy gola dhe ka bërë po aq asistime.

Union Berlini interesohet dhe për portierin e Kosovës që është pjesë e Burnleyt, Arijanet Muricin.

Marketing