Formacionet zyrtare: Francë – Holandë

Franca dhe Holanda do të përballen me njëra tjetrën në kuadër të Ligës së Kombeve, xhiroja e dytë në Ligën A, grupi i parë.

Marketing

Franca hyn në këtë takim pas një barazimi ndaj Gjermanisë, kurse Holanda ka fituar ndeshjen e fundit të cilën e zhvilloi ndaj Perusë, ndeshje kjo miqësore.

Ndeshja mes dy gjigantëve të futbollit evropian luhet në “Stade de France” me fillim nga ora 20:45. /
Formacionet zyrtare: