Formacioni me yjet që Juventus i ka transferuar falas

Juventus ka vazhduar me traditën e vjetër, të blejë yje të futbollit me çmim falas.

Kampionët e Italisë këtë verë kanë arritur marrëveshje me dy mesfushorë, të cilit kanë kaluar në Torino falas.

Marketing

Bëhet fjalë për Adrien Rabiot që nga PSG dhe Aaron Ramsey nga Arsenal, janë transferuar te Juventus.

Në vitet e fundit, Juventus jo pak lojtarë ka transferuar me kosto zero.

Kujtojmë se me kosto zero te Juventus është transferuar edhe Paul Pogba dhe Andrea Pirlo.

Mediet e huaja kanë publikuar një formacion me lojtarët që Juventus i ka transferuar falas përgjatë këtyre viteve.