Formacioni zyrtar i Realit, Zidane bën ndryshime të mëdha, i fut në lojë të pakënaqurit

Real Madrid do të përballet me Celta Vigon në ndeshjen e parë të rikthimit të Zidane.

Marketing

Trajneri francez ka vendosur ndryshime të mëdha në formacion, për dallim nga Solari.

Zizu i ka rikthyer në formacionin bazë lojtarët e pakënaqur si Marcelo, Isco, Keylor Navas e Asensio.

Formacioni zyrtar është ky:
Keylor; Odriozola, Varane, Ramos, Marcelo; Modric, Kroos, Isco; Bale, Benzema dhe Asensio.