Futbollisti i pamëshirshëm, godet në fytyrë gjyqtarin

Të martën ndeshja e futbollit të sallës në Brazil, e vlefshme për Ligën e Dytë, mes Fluminense Bahia dhe Atlético Brasileense, ka përfunduar 16 minuta para kohës së rregullt. Shakak është bërë dhuna e ushtruar nga një lojtar i Atletico Brasileense-s ndaj gjyqtarit të takimit.

Marketing

Gjithçka nisi për shkak të aksionit të Fluminense Bahia që përfundoi në gol. Një lojtari i kësaj skuadre shtyu futbollistin e Atlético Brasileense, Alcione, para se të pasonte për shokun e skuadrës i cili do ta dërgonte rezultatin në 6-4.

Kjo për Alcione ishte e padurueshme dhe ai iu vërsul arbitrit Marcos Nogueira, të cilin fillimisht e goditi me kokë. Kjo nuk ishte gjithçka, pasi teksa ishte i shtrirë në tokë, futbollisti i Atlético Brasileense e goditi me shqelm në kokë arbitrin.

Këto janë dhe shenjat e gjakut të gjyqtarit Marcos në sallën “Álvaro Dantas”.

Menjëherë futbollisti u shoqërua nga policia ushtarake e cila e dërgoi para sigurisë publike të kryeqytetit të Akrit. Ai firmosi një urdhër të kufizimit të lëvizjes dhe në ditët në vijim do të njihet edhe dënimin që do të marrë.

Marketing