Guardiola zbulon klauzolën e çmendur të De Bruynes në Man City

Kevin de Bruyne ka klauzolë të lartë në Manchester City.

Marketing

Pep Guardiola ka bërë të ditur klauzolën e mesfushorit Kevin de Bruyne te skuadra e Manchester Cityt.

Reprezentuesi belg është një prej futbollistëve kryesorë te ekipi kampion në fuqi nga Premierliga.

Kurse, menaxheri Guardiola ka njoftuar se De Bruyne ka klauzolë me vlerë prej 250 milionë euro.

De Bruyne nënshkroi kontratë të re gjashtëvjeçare në Manchester City në janar.

Dhe, Guardiola ka zbuluar shifrën e klauzolës së largimit të tij.

Marketing