Haxhiu nga Berlini: “Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe VETËVENDOSJES”

Ministrja e Drejtësisë e Kosovës, Albulena Haxhiu ishte e pranishme në tubimin e koalicionit VLEN me diasporën në Berlin, transmeton TV21.

Marketing

Haxhiu tha se në Kosovë nuk vjedh më Qeveria dhe shtoi se para se ata të qeverisnin thuhej se të gjithë janë të korruptuar por që Vetëvendosje ka  dëshmuar të kundërtën.

Ajo tha se është e bindur që liderët e VLEN-it do të jenë partner të tyre pasi kanë nevojë për një front të përbashkët.                      https://youtu.be/p8tHiigMPdk