Higuain sot kryen testet mjekësore

Gonzalo Higuain do t’i kryen testet mjekësore te skuadra e Milanit gjatë ditës së sotme.

Marketing

Ylli argjentinas do të transferohet përfundimisht në skuadrën e Milanit, pasi u përfshi një marrëveshje Higuain-Caldara për Bonuccin.

Sic shkruajnë mediat në Itali, Higuain do t’i kryej testet mjekësore sot në Klinikën “Madonnina”.

Higuain pati shumë oferta gjatë afatit veror. Sulmuesin e kërkuan edhe në Premierligë dhe ishte Chelsea që shprehu interesim të madh për lojtarin.

Marketing