Horoskopi për ditën e sotme, 24 maj

Dashi

Marketing

Nëse ju ose një familjar po shisni një automjet, një pjesë të mobiljeve apo disa bizhuteri, mos nxitoni të pranoni ofertën e parë joshëse të bërë. Më vonë, blerësit do të dynden në derën tuaj dhe ju do të merrni një çmim shumë më të mirë nga sa pritej.

Demi

Kolegët e vjetër do të heqin dorë nga një angazhim për të përmirësuar mjedisin e punës. Fokusi i tyre është në përmirësimin e rezultateve. Një grup do të mblidhet për t’u kujtuar atyre që janë në vende të larta se një mjedis i dobët i punës mund të ketë një ndikim negativ në performancë.

Binjakët

Diçka që keni bërë kohë më parë do t’ju kthehet kundër. Do ta keni të vështirë të besoni se dikush mund të jetë kaq lëndues dhe mizor. Gjithmonë keni ndjerë se ata mbanin inat ndaj jush dhe sot do të zbuloni pse.

Gaforrja

Kur të bëni një lëvizje të re, do të jeni të emocionuar, por edhe nervoz, duke mos ditur se si do të shkojë. Shpresa juaj është se kjo do të përmirësojë jetën tuaj. Partneri ose një mik i ngushtë nuk mund të jetë më mbështetës. Ata kanë ndarë sukseset tuaja dhe ju kanë parë në rastin tuaj më të keq. Ata janë gjithmonë aty për t’ju ngushëlluar.

Luani

Nuk është e lehtë të pajtohesh me të kaluarën, por sa më shumë të përqendrohesh në ndjenjat e fajit dhe pendimit, aq më i stresuar fillon të ndihesh. Ju nuk mund të fshini atë që ka qenë, por mund të merrni masa për të kompensuar gabimet tuaja. Ju mund të filloni duke falur veten.

Virgjëresha

Përballja me një sfidë do t’ju shtyjë në kufijtë tuaj. Pengesat përpara do të jenë rraskapitëse si fizikisht, ashtu edhe mendërisht. Pyetja kryesore këtu është: si do ta kapërceni këtë pengesë? A do të jenë të mjaftueshme zgjidhjet e propozuara?

Peshorja

Nëse keni ngecur në të njëjtin vend për disa kohë, udhëtimi do të jetë një ndryshim i mirëpritur nga punët e zakonshme me të cilat jeni ngarkuar. Do të jetë një kënaqësi për ju që të mund t’ia kaloni këto një kolegu ose familjari.

Akrepi

Mund ta gjeni veten duke bërë një dhurim tepër bujar, ose duke u bërë vullnetar për një rol në një organizatë bamirësie, sepse dëshironi të mbështesni një mik ose të afërm që punon aty. Bashkëpunimi me vullnetarët e tjerë do të jetë jashtëzakonisht i rëndësishëm për këtë kauzë. Njerëzit që janë në vështirësi do të jenë përjetësisht mirënjohës për mbështetjen tuaj.

Shigjetari

Edhe pse jeni tunduar të shfrytëzoni këtë mundësi për të mos bërë asgjë, përfitoni nga një magji e qetë për të kapërcyer ngarkesën tuaj aktuale. Kjo është qetësia para stuhisë. Nëse i lini punët pa kryer, ato do të fillojnë të grumbullohen dhe do t’ju shtypin.

Bricjapi

Një ish-partner duket se nuk mund ta pranojë që marrëdhënia juaj ka mbaruar. Ata vazhdojnë të përpiqen të ndërhyjnë në jetën tuaj. Ju keni të drejtën e privatësisë pavarësisht nga ajo që ata duket se po mendojnë. Ndryshoni bravat në dyert tuaja, përditësoni fjalëkalimet në internet dhe refuzoni t’i përgjigjeni mesazhit të tyre.

Ujori

Bashkimi i forcave me njerëz me të njëjtin mendim do të jetë një mënyrë për të zgjidhur një çështje të komunitetit. Një protestë do të ketë rezultate më të mira nëse mbahet paqësore dhe e qetë. Ndërprerja e qëllimshme nuk do të konsiderohet e pranueshme. Malet mund të zhvendosen duke marrë qasjen e duhur dhe duke marrë mbështetjen e duhur.

Peshqit

Kur gjithçka të qetësohet, do të tundoheni të bëni shumë pak. Dikush do t’ju sugjerojë t’i jepni një ndihmë, por ju do të preferoni ta shfrytëzoni këtë mundësi për të rimbushur bateritë tuaja. Nuk ka asnjë arsye pse duhet të jeni vazhdimisht të zënë. Të gjithë meritojnë një pushim herë pas here.