Hysaj bëhet me skuadër të re, transferimi drejt zyrtarizimit

Aventura e Elseid Hysajt te Napoli është në ditë e fundit të saj. Mbrojtësi shkodran ka pranuar parimisht kalimin te Atletico e Madridit.

Marketing

Atletico Madrid është ajo që ka insistuar në firmën me futbollistin shqiptar dhe është ajo që ka ngritur më shumë ofertën në drejtim të skuadrës së serisë A.

25 milionë Euro do të paguajë Atletiko e madridit për Hysajn, një mbrojtës që u kërkua dhe nga Çelsi por asnjëherë në tratativa zyrtare.