Identifikohet autori i sulmit në tramvajin në Holandë

Policia holandeze ka identifikuar autorin e dyshuar të sulmit me armë në një tramvaj në Holandë.

Marketing

Ai është shtetasi turk, Gökman Tanis, 37 vjeç dhe aktualisht ndodhet në arrati.

Banorët janë këshilluar që të mos i afrohen nëse e shikojnë, por të telefonojnë policinë. Foto është realizuar brenda tramvajit ku ndodhi sulmi.

Marketing