Imami i njohur nga Kosova, Husamedin efendi Abazi reagon ashpër për mbajten e paradës në Prishtinë / Abazi: Keni qenë dhe do t’jeni turpi i botës

Imami i njohur kosovar, Husamedin efendi Abazi ka reaguar pas mbajtjes së “Paradës së Krenarisë” ditën e djeshme në Prishtinë.
Nën moton “Kemi qenë dhe do të jemi”, në marshin e djeshëm morën pjesën shumë figura politike, ndërsa në krye të marshit ishte kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Marketing

Në lidhje me këtë marsh, ka reaguar imami i njohur nga Kosova, Husamedin efendi Abazi, i cili përmes rrjetit të tij social facebook, ka shkruar: “Keni qenë dhe do t’jeni turpi i botës”.