Ballina Sport Ishte kapiten sonte, Ardian Ismajli me deklaratë të madhe pas ndeshjes: Sot...

Ishte kapiten sonte, Ardian Ismajli me deklaratë të madhe pas ndeshjes: Sot ishte dita më e lumtur e jetës time!

hqipëria ka fituar ndaj Gjeorgjisë në Tbilisi me rezultatin 0-1, në ndeshjen e sotme në Nations League.Golin e vetëm në këtë fitore të madhe e realizoi Kristjan Asllani pas 48 minutave lojë, shkruan GazetaBlic Sport.

Shqipëria ka fituar ndaj Gjeorgjisë në Tbilisi me rezultatin 0-1, në ndeshjen e sotme në Nations League.Golin e vetëm në këtë fitore të madhe e realizoi Kristjan Asllani pas 48 minutave lojë.

Pas ndeshjes, Ardian Ismajli u shpreh tejet i lumtur me këtë fitore.“Kemi pas gjithmonë besim, kemi ardhë vetëm për tre pikë. Besoj që e kemi meritu plotësisht këtë fitore, ky rezultat na shtyen dhe na jep motiv për dy ndeshjet e nëntorit që për ne janë si finale”, tha fillimisht Ismajli për SuperSport.

“Është dita më e lumtur e jetës time, të mbajë shiritin e kapitenit për kombëtaren e Shqipërisë, duke përfaqësuar të gjithë shqiptarët”, përfundoi ai.