Ja si do jetë moti sot në Maqedoni

Moti në Maqedoni pasdite do të jetë me diell me vranësira të vogla. Gjatë orët e pasdites në pjesën veriore të vendit do të ketë reshje të shiut dhe stuhi. Do të fryjë erë në drejtim jugor.

Marketing

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 12 deri në 20 gradë celcius, ndërsa temperatura ditore do të lëvizë prej 24 deri në 35 gradë celcius.

Në Shkup pasdite moti paradite do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla, ndërsa pasdite do të ketë kushte për rreshje të shiut dhe stuhi.

Marketing