Ja si do të jetë moti në Maqedoni në ditën e parë të Kurban Bajramit

Moti sot në vend do të jetë me diell dhe shumë me erë të lehtë kryesisht lindore. UV do të jetë 9.

Marketing

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 13 deri 21 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 31 deri 40 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethi moti do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë me temperaturë të mëngjesit deri 21 gradë, ndërsa ajo e ditës deri 39 gradë Celsius.