Juventus refuzohet nga Lazio për Milinkoviç – Saviç

Lazio raportohet që e ka refuzuar një opertë fillestare prej 80 milionë euro nga Juventus për mesfushorin Sergej Milinkovic – Savic.

Marketing

Sipas gazetës Gazzetta dello Sport, Milinkovic – Savic vlerësohet nga klubi 130 milionë euro, derisa ka kontratë katër vjeçare.

Megjithatë, gazeta thekson se bisedimet “vetem sa kanë filuar” dhe se Juve mund të ofrojë edhe një lojtarë si shkëmbim.

Për serbin të interesuar janë edhe Paris Saint-Germain dhe Manchester United.

Lajmi erdhi dy ditë pasi që presidenti Claudio Lotito tha se “bardhezinjtë” nuk “mund të përballojnë çmimin e serbit”

Marketing