Këngëtari me famë botërore kënaqet me tingujt e çiftelisë në mes të Shkupit

Këngëtari i famshëm amerikan, Lenny Kravitz ka mbërritur në Shkup për koncertin që do të mbaj nesër mbrëma në kuadër të turneut botëror.

Marketing

54 vjeçari ka arritur disa ditë më herë në kryeqytetin maqedonas për të u ambientuar me vendin dhe njerëzit.

Përmes një video që ka postuar ai në rrjetet sociale shihet teksa takon njerëz, shijon kulturën e vjetër qytetare dhe tingujt e instrumentit të lasht shqiptar, çiftelisë.

“Shkup, Maqedoni, Pazari i vjetër. Dita më e mrekullueshme duke takuar njerëz të bukur, këtu për të dashur”, ka shkruar këngëtari i njohur në mbishkrimin e videos.